Strona nauczyciela

biologii i przyrody w Szkole Podstawowej im. gen Józefa Gizy w Wielogłowach

23 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem należącym do  grupy „Trzask.pl”. Ten prawdziwy entuzjasta i odkrywca ciekawych miejsc na świecie tym razem zabrał starszych i młodszych uczniów w niesamowitą podróż „na niby” do fascynującej Islandii.

Podróżnik, chcąc przybliżyć wszystkim ten kraj, opierał się na pokazie fotograficznym, któremu towarzyszyła bogata relacja słowna zawierająca wiele istotnych dla tego rejonu świata informacji, ciekawostek, a także opis przygód, które wydarzyły się w czasie podróży. Była też okazja, aby obejrzeć przywiezione z podróży pamiątki i rekwizyty.

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści i z pewnością niejeden z nas zazdrościł mu nieco wspaniałych przygód i możliwości tak bliskiego zetknięcia się z zupełnie inną niż nasza kulturą i przyrodą…