Strona nauczyciela

biologii i przyrody w Szkole Podstawowej im. gen Józefa Gizy w Wielogłowach

projekty edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018

1. Tytuł projektu: " Czyste powietrze – zdrowe życie”

Cele projektu:

- propagowanie postaw proekologicznych

- profilaktyka układu oddechowego

- kształtowanie świadomości wpływu stylu życia na własne zdrowie

- wykorzystanie w życiu wiedzy szkolnej

autorzy: Paulina Cisowska, Agnieszka Czop, Katarzyna Mrzygłód, Daria Potoczek, Justyna Leszczyńska

2. Innowacja pedagogiczna dla klas 7a i 7b

Tytuł innowacji: „ Dotknij – Zbadaj – Zrozum” - doświadczalne metody nauki biologii poprzez badanie makroskopowych preparatów narządów zwierząt.

projekty edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017

Tytuł projektu: " Mierzymy, ważymy, liczymy - w jaki sposób styl życia wpływa na nasze zdrowie?

Cele projektu:

- propagowanie wzorców zdrowego odżywiania

- propagowanie aktywności fizycznej

- kształtowanie świadomości wpływu stylu życia na własne zdrowie

- wykorzystanie w życiu wiedzy szkolnej

autorzy:

Daniela Czop, Amelia Pasiut, Zuzanna Czop, Aleksandra Cisowska

W roku szkolnym 2015/16 były realizowane projekty edukacyjne:

Uczniowie naszego gimnazjum w ramach  europejskiego programu e-Twinning realizują w naszej szkole projekt edukacyjny biologiczno - językowy pt.”Gesundes Leben der heutigen Jugend”/ „Zdrowy tryb życia współczesnej młodzieży” współpracując ze swoimi rówieśnikami z czeskiej Szkoły Podstawowej położonej w miejscowości Bílá Lhota w okolicach miasta Litovel.

Ambitne uczennice: Żaneta Baran, Justyna Madziar, Klaudia Basta, Karolina Sowa, Iza Słaby Maja Mularczyk, Dominika Sromek i Julia Próchnicka pod opieką p.Angeliki Ferenc i p.Renaty Filipowskiej realizują różnorodne przedsięwzięcia, które nie tylko promują naszą szkolną społeczność, ale także uaktywniają uczniów do pracy i nauki w innym wymiarze.