Strona nauczyciela

biologii i przyrody w Szkole Podstawowej im. gen Józefa Gizy w Wielogłowach

16 stycznia w Wieliczce odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii społecznej No promil No problem. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

W ramach kampanii w naszej szkole odbyły się tematyczne lekcje wychowawcze, przygotowano gazetki szkolne, zorganizowano marsz ulicami Wielogłów oraz edukowano rodziców podczas spotkań z nauczycielami.

W Wieliczce uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody i dyplomy, które uzyskali za udział w konkursach. Na konkurs wpłynęło blisko 2 000 prac w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej, multimedialnej. Do grona laureatów jury wybrało 93 autorów nadesłanych prac z 23 małopolskich gmin.

Gratulujemy laureatom Aleksandra Kurzydło i Jakub Jawor oraz wyróżnionym: Martyna Kurzydło i Zuzanna Samek wraz z grupą (Julia Cisowska, Pajor Dominik, Kacper Szarek, Kacper Fałowski, Piotr Tadla).

Dziękuję także za współpracę pani Sylwii Szambelan.