Strona nauczyciela

biologii i przyrody w Szkole Podstawowej im. gen Józefa Gizy w Wielogłowach

W tegorocznej jubileuszowej dwudziestej,  edycji Konkursu zgromadziło się 48 uczniów, którzy kwalifikowali się do finału gminnego w szkolnych eliminacjach. Naszą szkołę reprezentowali:

Kategoria I klasy IV – VI: Wiktoria Basta – klasa 6a, Alicja Popiela – klasa 5b

Kategoria II klasy VII – VIII i III gimnazjum: Joanna Mrzygłód – klasa 7b, Szymon Kożuch – klasa 8b

Kolejny już raz Podróżnicy z grupy Trzask zabrali dzieci w piękną i pasjonującą podróż po świecie.

Kształtowanie współcześnie młodzieży to  trudna sztuka. Walka z bierną, a tym samym atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież, jest bardzo wymagająca. Troszcząc się jednak o prawidłowy rozwój wychowanków podjęta została kolejna próba pokazania zdrowej alternatywny na lepsze życie.

Z cyklu „Dotknij – Zbadaj-Zrozum” tym razem zajęcia na lekcji biologii zostały wzbogacone o narządy układu moczowego tj. nerki świni.