Tytuł innowacji: „ Dotknij – Zbadaj – Zrozum” - doświadczalne metody nauki biologii poprzez badanie makroskopowych preparatów narządów zwierząt.

Innowacja pedagogiczna będzie wdrożona w tym roku szkolnym dla uczniów klas 7 a i 7b

Treści realizowane będą zgodnie z podstawą programową , zmianie i modyfikacji ulegnie metodyka prowadzenia zajęć. Uczniowie zgodnie z rozkładem materiału będą poznawać budowę i funkcjonowanie narządów i układów anatomicznych człowieka. Lekcje zostaną wzbogacone o możliwość poznania doświadczalnie budowy narządów zwierząt hodowlanych (krowy, świni, kury, królika itp.). Uczniowie samodzielnie będą badać z wykorzystaniem narzędzi preparacyjnych narządy zwierząt (oko, płuca, nerki, żołądek, itp.) Z uzyskanych przez siebie wycinków przygotowywać będą preparaty mikroskopowe, które poddadzą analizie pod mikroskopami. W ten sposób wiedza teoretyczna zostanie uzupełniona wiedzą praktyczną.