W dniu 21 września b.r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Chełmiec odbyło się podsumowanie Kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 17-ta edycja.

Tegoroczna edycja koncentrowała się na wspieraniu pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży, uświadomienie siły wpływu grupy rówieśniczej na jednostkę, ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych, wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych w zakresie nowoczesnej edukacji prozdrowotnej (alkohol, papierosy, dopalacze, nowe narkotyki) poprzez prowadzenie zajęć profilaktycznych, spotkań, konkursów.

Laureaci:

Szkoła Podstawowa w Wielogłowach – Pani Renata Filipowska

Martyna Baran

Karol Cisowski

Emilia Kurzydło

Szymon Bober

Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii „Na skrzydłach przyjaźni” zachęcano uczniów do wzięcia udziału w konkursach. Wśród kilku tysięcy nadesłanych prac wyłoniono z naszej gminy 11-tu laureatów, którzy w nagrodę dostali pamiątkowe dyplomy oraz książki, ponadto od Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego laureaci otrzymali nagrody w postaci voucherów do sklepu Martes Sport, karnetów na basen oraz okulary do pływania. Nagrody otrzymali również wszyscy koordynatorzy szkolni biorący udział w kampanii. W podsumowaniu oprócz laureatów, koordynatorów szkolnych kampanii, uczestniczyli członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.