W dniu 30października w sali gimnastycznej odbyła się nietypowa, efektywna i efektowna lekcja przyrody. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość oglądnięcia na żywo egzotyczne okazy zwierząt. Prezentowane były owady, pajęczaki, płazy i gady.

Dzieci mogły obejrzeć np. straszyki nowogwinejskie, karaczany madagaskarskie , kolorowe pająki ptaszniki np. ptasznik olbrzymi ,różowy, czerwonokolanowy, białokolanowy, czerwonoodwłokowy. Prezentowany był także skorpion leśny, aksolotl, żaby /platana/ i różno--rodne jaszczurki z wielu kontynentów np. gekon tygrysi, tarczowiec czarnopręgi, gekon złocisty a także wąż-boa dusiciel .
Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i podobała się zarówno uczniom jak i nauczycielom.