Podczas szkolnego kiermaszu świątecznego działał jak co roku Szkolny Punkt Medyczny. Odwiedzający szkołę, rodzice, uczniowie, pracownicy mogli zbadać swoje ciśnienie krwi, ocenić BMI czy poszerzyć wiedzę w zakresie prawidłowego odżywiania, oraz profilaktyki chorób układu krążenia i pokarmowego.

W tym roku w Punkcie Medycznym podjęto się także wzbogacenia kiermaszowych gości, w wiedzę na temat chorób układu oddechowego oraz uwrażliwiono ich na zagrożenia jakie niesie SMOG. Przygotowano w związku z powyższym wystawę prac plastycznych , wykonanych przez uczniów klas 0 (pod opieką p.D.Szarata i p.M.Dutka) oraz udostępniano ulotki, przygotowane przez uczniów klasy 2b gimnazjum (pod opieką p.R.Filipowskiej).