23 kwietnia odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Po programie artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy 2b gimnazjum nastąpiło podsumowanie działań Szkoły Promującej Zdrowie. W tym roku zwracano szczególną uwagę na profilaktykę układu oddechowego. Działania prozdrowotne, które podejmowano są zgodne z hasłem przewodnim tego roku szkolnego: Nie bój się – one są wszędzie! W klasach 4-7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum przeprowadzono zajęcia tematyczne dotyczące drobnoustrojów chorobotwórczych, bakterii i wirusów oraz przybliżono problematykę zdrowotną związaną ze szczepieniami.

FOTKI NA: http://www.zswiel.neska.pl/index.php/aktualnosci/564-dzien-ziemi

Po zajęciach odbył się konkurs wiedzy w tych klasach. Wyłoniono zwycięzców z każdej klasy, którzy otrzymali nagrody rzeczowe:

4a: Oliwia Głąb 4b: Julia Kupla 4c:Wiktor Tokarczyk 5a: Wiktoria Basta 5b: Martyna Pala 6a: Bartłomiej Mróz 6b: Martyna Hajduga 7a: Kinga Kołat 7b: Szymon Kożuch 2a: Kamil Baran 2b: Wiktoria Pałka 3a: Karolina Morawa 3b: Jakub Sromek

- na szczególne wyróżnienie zasłużyły prace Martyny Pala z 5b i Jakuba Sromka z 3b

W szkole odbył się też konkurs o tematyce ekologicznej. Zadaniem uczniów było przygotowanie, na podstawie zdobytych informacji na lekcji biologii i w ramach dodatkowych zajęć z wykorzystaniem strony internetowej koordynatora www. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. projektu butelki szklanej promującej picie z niej wody, a nie z butelek plastykowych.

Laureaci w konkursie także otrzymali nagrody rzeczowe:

Wiktoria Grzegorzek – 6b Emilia Baranowska – 6b Patrycja Śmierciak – 6b Gabriela Lach – 3a Filip Cabak – 3a

Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w kampanii No Promil No Problem. Głównym celem Kampanii Społecznej NO PROMIL - NO PROBLEM jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości, co do stanu trzeźwości. Oprócz udziału w marszu trzeźwości po naszej miejscowości przygotowano także plakaty i prace konkursowe: nasi laureaci w konkursie o randze wojewódzkiej to: kategoria plastyczno – przestrzenna:

III miejce: Filip Nowak – lat 5 oraz Aleksandra Kurzydło lat 11

kategoria multimedialna:

I miejsce: Kinga Kołat z zespołem (Pauliana Słaby, Martyna Baran, Oliwia Duda)

wyróżnienia konkursowe:
Julia Mordarska i Weronika Hat

Dziękuję za współpracę pani K.Sobonkiewicz, p.J.Dudczyk i p.J.Rojek

GRATULUJĘ I BARDZO DZIĘKUJE