Już po raz dziewiętnasty gościnne mury Szkoły Podstawowej w Januszowej zapełniły się gwarem uczniów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu Gminy Chełmiec. Powodem był finał Gminnego Konkursu Ekologicznego. Tradycyjnie uczniowie zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych, w czasie których wykazali się wiedzą i wrażliwością w zakresie ekologii.

Konkurs rokrocznie jest okazją dla opiekunów uczniów do wymiany poglądów i wiedzy dotyczącej problematyki ekologicznej, która, ze względu na gwałtowne tempo degradacji środowiska naturalnego, staje się jednym z priorytetów nie tylko w skali makro, lecz również w społecznościach lokalnych. Zarówno dla władz Gminy Chełmiec z panem wójtem Bernardem Stawiarskim na czele, jak i dla pani Iwony Matyaszek dyrektora Szkoły Podstawowej w Januszowej – głównego organizatora konkursu – świadomość, że wychowują w ten sposób świadomych swojej odpowiedzialności ambasadorów ochrony środowiska naturalnego, jest motorem pobudzającym do działania w tym zakresie.

Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja wyłoniła zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Szymon Kożuch ze Szkoły Podstawowej w Wielogłowach

Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe, które wręczył pan Dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji Radosław Potoczek. Laureatom i ich opiekunom gratulujemy sukcesu i wszystkim życzymy, aby troskę o  nasz wspólny świat nosili zawsze w swoich sercach.

Bardzo dziękuję za reprezentowanie Szkoły Szymonowi Kożuch, Grzegorzowi Szewczyk, Jakubowi Sromek oraz Zuzi Czop.

Gratuluję.